Корисні для серця, кишківника і кісток
Коктейльні помідори чері (від англійського слова cherry, що означає — вишня), як і їхні великі «побратими», належать до найкорисніших продуктів у світі. Їх варто їсти через велику кількість вітаміну А: жменя плодів покриє денну потребу у ньому на 15%. Ця речовина позитивно впливає на зір і зміцнює імунітет.
Уваги в коктейльних помідорах заслуговує і вітамін С, який зміцнює кровоносні судини, відповідає за еластичність шкіри, регулює рівень холестерину і покращує засвоєння заліза. Жменя помідорів чері покриває добову потребу у вітаміні C на 10%.
Обидва вітаміни, А і C, належать до антиоксидантів, які пригнічують дію вільних радикалів, захищаючи організм від розвитку захворювань і сповільнюючи процеси старіння.
У помідорах чері є калій, що знижує кров’яний тиск, стимулює кровоносну систему, залізо, вітамін В6 (піридоксин), який пом’якшує нервову напругу, зміцнює імунітет, сприятливо впливає на розумову діяльність і нервову систему загалом.
На особливу увагу заслуговує лікопін — сполука з групи каротинів, антиоксидант, який відіграє неоціненну роль у профілактиці раку. Він зміцнює імунну систему і сприятливо впливає на простату. Вживання помідорів чері також корисне для серця, кишківника і кісток. За високої температури вироблення корисного лікопіну збільшується.
Без цього овоча неможливо уявити страви іспанської, південнофранцузької та італійської кухні. Цей крихітний овоч найчастіше подають у салатах, але способів застосування його чимало. Коктейльні помідори можна подавати у закусках і основних стравах. Багатьом подобаються мариновані томати. Можна також задіяти чері як виразний декоративний елемент.
Помідори в желе
На 1 літрову банку: приблизно 700 г помідорів, ½ болгарського перцю, 1 ріпчаста цибулина, 10 г (1 ст. ложка з гіркою) желатину.
Для маринаду (на 2 банки літрові): 1 л води, 2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложка солі, 1−2 лаврові листки, 2 горошини чорного перцю, 1 ст. ложка оцту 9% (в кожну банку).
Приблизно до середини простерилізованої банки (помідори чері можна замаринувати у півлітрових банках) щільно вкласти помідори, розрізані вздовж надвоє, зрізом донизу. Зверху на помідори — шар нарізаної цибулі (кільцями або півкільцями) і болгарського перцю (кружальцями або соломкою).
Всипати по чубатій ложці желатину у кожну літрову банку, рівномірно розподіляючи зверху на шар овочів. Далі до верху вкласти решту помідорів, перцю і цибулі.
Маринад. У воді розчинити сіль і цукор, додати лаврове листя, перець горошком. Можна використовувати свій улюблений маринад для помідорів на зиму — солодший, гостріший… Киплячим маринадом залити банки, наповнені овочами. Перець горошком і лаврове листя поділити між банками.
Стерилізувати у каструлі з гарячою водою, прикривши чистими кришками, 6−7 хв за малого кипіння води (для півлітрових банок достатньо 5 хв). Якщо консервуєте звичайні помідори, то стерилізувати 1-літрові банки 15 хв. Після стерилізації вийняти банки з окропу. Влити по ложці оцту в кожну 1-літрову банку, відразу ж герметично закрити. Перевернути догори дном, накрити теплим пледом і залишити до повного охолодження на добу.
Щоб желе застигло, консервацію перед вживанням слід витримати 6−8 год у холодильнику. Зберігати помідори в желе слід в темному прохолодному місці.
Читайте також: Абрикоси підвищують гемоглобін
По материалам: Высокий Замок