Які хвороби найбільш характерні для сучасних чоловіків та як давати з ними раду?
Попри те, що чоловіки — представники сильної статі, вони також мають слабкі місця. Недуги, до яких схильні, можуть не лише суттєво погіршити стан здоров’я, а й вкоротити життя. Як вчасно ці хвороби «підловити», а найкраще — уникнути їх, розповів лікар-уролог, к.м.н. Віталій Федевич.
— Недаремно простату називають серцем чоловіка. Цей орган — надзвичайно важливий, а також — найбільш вразливий, — зазначає Віталій Федевич. — Чоловіки зазвичай соромляться звертатися з такими проблемами до лікарів. Як наслідок, серйозні захворювання прогресують і діагностують їх на пізніх стадіях. Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації урологів, чоловікам після 50 років необхідно щороку здавати аналіз на простатспецифічний антиген, який свідчить про диференційну діагностику простати. Перебіг злоякісних процесів на ранніх стадіях безсимптомний, тож виявити онкологію вчасно іншим чином не вдасться. Особливо слід бути обережними чоловікам, які мають генетичну схильність. Якщо рак простати спіткав батька чи брата — обстежуватися слід вже після 40 років. Саме рак простати лідирує серед чоловічих недуг. Серед його симптомів — кров у сечі, болі у животі, промежині та попереку, часте та утруднене сечовипускання. У випадку таких симптомів слід негайно звертатися до лікаря!
Друге місце посіла аденома простати. Це доброякісна пухлина, яку необхідно видаляти, оскільки з часом може переродитися у злоякісну. Є можливість проводити оперативне втручання ендоскопічно.
На третьому місці — рак сечового міхура. Лікарі помітили, що найчастіше він вражає чоловіків, які працюють з хімічними речовинами, та затятих курців. Насторожити має наявність крові у сечі, нічні походи до туалету та болі у надлобковій ділянці.
Останнім часом представники сильної статі також страждають від безпліддя. Його діагностують, якщо сімейна пара протягом року живе відкритим статевим життям, але завагітніти жінці не вдається. Якщо проблема у негараздах зі здоров’ям чоловіка, вони можуть бути пов’язані з мертвими сперматозоїдами, варикоцеле (варикозним розширенням вен сім’яного канатика), інфекційними та генетичними захворюваннями, гормональними порушеннями.
Нерідко у чоловіків виникає сечокам’яна хвороба. Уражає як нирки, так і сечовий міхур. І річ не лише у нестерпних болях, які вона може спричиняти. Часто недуга ускладнюється аденомою та раком простати. Оперативні втручання проводять ендоскопічним методом, який дозволяє уникнути травматизму та великих розрізів. Якщо непокоять болі у попереку гострого характеру, не пов’язані з фізичними навантаженнями, — варто звернутися по медичну допомогу. Неприємні відчуття можуть супроводжуватися нудотою і навіть блюванням, деколи підвищується артеріальний тиск, доводиться часто бігати у туалет. Якщо ігнорувати ці симптоми, до них можуть приєднатися пієлонефрит та інші негаразди.
Ковід додав до списку ще одну недугу — постковідний цистит. Оскільки будь-яка інфекція залишає відбиток в організмі, у чоловіків часто потерпає сечовий міхур або нирки. Якщо не почати вчасно їх лікувати, хвороба може перейти у хронічну форму та спричинити ускладнення.
Серед основних причин чоловічих недуг — сидячий спосіб життя та шкідливі звички. Треба подружитися зі спортом, випивати не менш ніж 2−2,5 літра чистої води за день. Вдягайтеся по погоді — для організму шкідливі як переохолодження, так і перегрів. Важливо виключити з раціону продукти з ГМО, обмежити гострі, смажені, пересолені страви та алкоголь. Віддавайте перевагу домашній їжі, овочам і фруктам з власного городу та вітамінам природного походження.
Читайте також: «Для медиків вакцинація від COVID-19 має бути обов’язковою»
По материалам: Высокий Замок