Хтось із краян приносив 100 гривень, а хтось – 200 євро
Село Жуків, де свого часу творив знаменитий письменник Богдан Лепкий, віднедавна має ще одну точку притягання. Нею став фонтан із восьмигранною чашею, триметровими струменями води та нічною різнобарвною підсвіткою. Рушієм цієї ідеї був призначений у лютому сільський староста Роман Колісник, колишній освітянин і працівник «Укрнафти».
— Якось ми побачили розроблений у 70-х роках за ініціативи тодішнього голови колгоспу Михайла Недільського генеральний план розвитку Жукова, — розповідає кореспонденту «Високого Замку» пан Роман. — Проєкт передбачав спорудження фонтана. Втілити цей задум тоді не вдалося. Давню мрію вирішили реалізувати тепер. Місце у центрі села якраз надається для цього: поруч — школа, Будинок культури, адмінбудинок, торговий центр, ресторан, пам’ятник Богдану Лепкому…
Підключилися земляки-заробітчани із закордону. На «будову року» люди не скупилися: хтось із незаможних селян приносив 100−200 грн, хтось не шкодував і 200 євро, зароблених у чужині. Сільськогосподарське ТзОВ «Крона» переказало 40 тисяч гривень. Зібрали 106 тисяч. Допомагали і матеріалами — несли з дому арматуру, мішок цементу, привозили щебінь, бруківку, підсобляли власним транспортом. Форсунки для фонтана замовляли аж у Харкові.
Аби сільський фонтан був ошатнішим, невдовзі його вберуть у мармурову плитку, оснастять музичним супроводом. Хотіли, щоб мелодії звучали із радіо, але відмовилися від цієї ідеї: у Жукові «тягне» лише російськомовна «Пятница»…
Коли біля десятої години ночі фонтан запустили у тестовому режимі, на «подію подій» прибігали подивитися всі — і бабці, і дідусі, і діти у піжамах. Біля новобудови облаштовано лавочки, декоративні світильники. Тут фотографуються весільні пари з гостями. Війт задоволено каже нам: «Колись у Жукові казали: зустрінемося біля магазину. Тепер: «Побачимося біля фонтана…».
Читайте також: «Своїми силами все робимо. Тому обрали сучасний проєкт, із 25-метровим басейном»
По материалам: Высокий Замок