У спеку він шукає у гущавині мишей, слимачків і комах
Ми й не думали, що одна з недавніх наших публікацій про цього птаха викличе такий резонанс. Ішлося про розповідь у «Живому куточку», головним героєм якої був «містичний» бузьок у селі на Тернопільщині. Після смерті господаря на обійстя цього ґазди нізвідки прилетів лелека (їх у цій місцевості раніше не водилося). Облюбував собі дах, і тепер постійно ночує на ньому. Сусіди кажуть, що це покійний Микола перевтілився у бусола й наглядає за господаркою…
Через кілька днів після виходу цього матеріалу у нашу редакцію подзвонила жителька Броварів і розповіла свою родинну сагу, пов’язану з лелекою.
— У мого сина довший час ніяк не складалося сімейне життя, — виливала душу Антоніна Сергіївна. — Двічі одружувався, а діточок Бог не посилав. Через це у хаті з найменших дрібниць постійно виникали сварки. Син потягнувся до чарки…
А одного разу, продовжувала читачка з-під Києва, над нашим подвір’ям промайнула велика тінь і ми почули, як щось важке із протяжним звуком «ш-ш-шух» низько пронеслося над головами. Не встигли й розглянутися, що воно таке. А наша бабуся (вона дурниці ніколи не промовить) візьми та й скажи: «От теперечки, внучку, і ти будеш щасливим!».
За якийсь час у нашій господі вже чулося приємне дитяче белькотіння. Я стала бабусею. Відтоді почала вірити у народні прикмети. Зокрема про лелек, які приносять родинне щастя у хату…
Ще один шанувальник «Високого Замку» Петро Бойчук, який живе на Івано-Франківщині, поділився іншою своєю радістю. Хазяйською. Каже, їхній «приблудний» лелека облюбував собі мамин город, де росте малина. Не маючи поживи у полях-луках, що потерпають нині від спеки, шукає корм у місці нетрадиційному. Дістає з-під малинових кущів жабку, що причаїлася у холодку, зазбирує слимаків, жучків, клопів. Проводить, так би мовити, санітарне обслуговування площі. Через це не треба її кропити від шкідників «хімією».
Бузьок так призвичаївся бути на цьому подвір’ї, що заглядає до хліва, у стайню, «інспектує» грядки. Якось на очах господині, що відпочивала у тіні під аличею, своїм дзьобом-киркою добув з-під складених дощок щурика…
Тож не тільки крилатими символами, темою для віршів-пісень слугують лелеки. Вони ще й завзяті помічники у справах наших хазяйських.
По материалам: Высокий Замок