itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
Зеленський вшанував жертв Бабиного Яру (відео)

У 82-гі роковини трагедії Бабиного Яру президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв масових розстрілів нацистами мирних жителів в окупованому Києві в роки Другої світової війни. Про це повідомляє сайт Офісу президента.

Глава держави встановив лампадку до пам’ятного знака "Менора" на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

Зеленський вшанував жертв Бабиного Яру (відео)

У вшануванні пам’яті розстріляних євреїв та інших жертв нацистів також узяли участь: керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, Праведник народів світу Василь Назаренко, родичі й нащадки жертв Бабиного Яру, Праведників, колишні в’язні гетто й нацистських концтаборів.

Зеленський вшанував жертв Бабиного Яру (відео)

Серед присутніх були рабини з різних міст України, які прийшли разом з заступником голови ради Федерації єврейських громад України, рабином Рафаелем Рутманом.

Представники іудейських релігійних організацій прочитали поминальну молитву. Під час спілкування з учасниками заходу президент сказав:

Дякую, що ви сьогодні знайшли можливість бути тут, на вшануванні пам’яті жертв Бабиного Яру, нацистських репресій, Голокосту. Дякую єврейським релігійним представникам, які молилися за вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Читайте также:  Британія надасть Україні мобільні РЛС і засоби радіоелектронної боротьби на $375 млн

Зеленський вшанував жертв Бабиного Яру (відео)

Володимир Зеленський відзначив героїзм Праведників народів світу.

Дуже важливо завжди пам’ятати історію, не забувати. Тому що "Ніколи знову!" – це не порожні слова".

Від імені Президента також встановлено кошики квітів до пам’ятника громадянам, страченим нацистами в Бабиному Яру, та до пам’ятників українській письменниці Олені Телізі й розстріляним нацистами ромам.

Зеленський вшанував жертв Бабиного Яру (відео)

Трагедія у Бабиному Яру в роки Другої Світової війни стала всесвітнім символом Голокосту. 29 вересня 1941 року нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва в урочищі.

Того дня було розстріляно понад 22 тисячі людей. Конвеєр смерті на тому не зупинився і до середини жовтня кількість жертв перевищила 50 тисяч.

По материалам: Подробности