Вже понад півтора року повномасштабної війни росії проти України Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами забезпечують медзаклади критично необхідним обладнанням для безперебійного електроживлення. 

Зараз медзаклади для постійної роботи забезпечені 4 095 генераторами. 

«Попри постійні загрози з боку росії та нові виклики, спричинені повномасштабною війною, в Україні триває активна підготовка до зимового сезону. МОЗ разом із партнерами продовжують працювати над забезпеченням лікарень електричними генераторами, аби медзаклади могли повноцінно працювати та надавати пацієнтам всю необхідну медичну допомогу в умовах віялових чи аварійних відключень електроенергії, — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Однак кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень». 

У кожному медзакладі обладнання має бути встановлене та підключене до мережі. Крім того, для забезпечення стабільної роботи лікарні, його керівництво має перевірити працездатність генераторів та вирішити питання їх безперебійного забезпечення пальним.  

У разі надзвичайної ситуації та в екстремальних умовах завдяки автономним джерелам живлення у лікарнях мають безперебійно працювати відділення інтенсивної терапії, операційні та критично важливе обладнання, що дозволить рятувати життя пацієнтів.  

Читайте также:  Что может помочь в борьбе с треснувшими капиллярами на лице?

Надходження генераторів за координації МОЗ триватиме й надалі.  

Нагадаємо, медзаклади України забезпечені понад 4 тис. генераторів на випадок «блекаутів» взимку. 

 

Источник: МОЗ