itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
Виїзд дитини за кордон з довіреністю: введено важливі зміни

В Україні внесли зміни у постанову уряду № 469, в якій врегулювали терміни дії довіреностей, необхідних для виїзду дітей за кордон у випадку супроводу. Про це повідомляє ДПСУ.

Мова йде про довіреності, видані без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом.

Найбільш актуальною стосовно питання перетинання державного кордону є норма, що передбачає перевірку дійсності довіреностей, які були викладені без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та посвідчені нотаріусом відповідно до законодавства.

Відповідна постанова Уряду України прийнята 9 травня (набрання чинності з 23 травня). Документ передбачає перелік особливостей (заборон), згідно з яким в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування вчиняються нотаріальні дії.

Довіреності, видані після 23 травня

Постановою передбачено, що нотаріально завірені на білому папері довіреності видані після 23 травня, втрачають свою дійсність.

Довіреності, отримані до 23 травня

Такі документи будуть перевірятися прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності.

Приклад

Якщо ви маєте подібну довіреність і плануєте відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб – врахуйте, що вказані бланки, які видані після 23 травня є недійсними.

Також бланки, які отримані до 23 травня, у разі сумніву щодо їх дійсності можуть бути перевірені прикордонниками шляхом отримання довідки про підтвердження або спростування посвідчення нотаріусом такої довіреності, що своєю чергою передбачає відмову в перетинанні державного кордону до моменту отримання підтвердження від нотаріуса.

По материалам: Подробности