Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами по розвитку електронної охорони здоров’я підбили підсумки 2021 року і презентували заплановані цифрові проєкти у сфері охорони здоров'я. 

“Крок за кроком у системі охорони здоров’я ми впроваджуємо автоматизацію обліку медичних послуг та управління медичною інформацією. Звільняючи лікарів та пацієнтів не лише від непотрібної паперової тяганини, але й створюючи зручні сервіси, які роблять медицину пацієнтоорієнтованою”, — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

На сьогодні в системі охорони здоров’я вже успішно реалізовано десятки цифрових проєктів. Серед них — відомі пацієнтські послуги, такі як: 

  • електронні декларації — укладено понад 34 млн декларацій із сімейними лікарями;
  • е-Лікарняні — створено 4,7 млн електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, прийнято на оплату 1,2 млн е-лікарняних на суму 2,5 млрд грн; 
  • єМалятко — створено понад 240 тисяч медичних висновків про народження дитини;  
  • електронні рецепти на інсуліни — погашено оплату на 303 тисячі електронних рецептів;
  • COVID-сертифікати — завантажено понад 11 млн сертифікатів. 
Читайте также:  Окупанти завдали більше 50 ударів за добу по Сумській області

“Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації, Національною службою здоров'я України, а також профільними інституціями та партнерами працюють над запуском нових електронних сервісів, покликаних забезпечити якість та доступність медичних послуг для пацієнтів”, — зауважила заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Заступниця міністра також підкреслила, що в планах на найближчі два роки втілити більше ніж 120 цифрових проєктів у сфері охорони здоров'я, 49 із яких в активній роботі. Лише протягом цього року вдалося запустити щонайменше три масштабні проєкти, про які знає кожен українець. Йдеться про COVID-сертифікати, електронні лікарняні та електронні рецепти на інсуліни.

Источник: МОЗ