Заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак провела зустріч із представниками місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста у складі Флоранс Жиллєт, Данієль Буньйон та Грехен Дюган. Сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці у сфері медичної галузі, подальші кроки боротьби з пандемією та надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройних конфліктів в Україні.

«Міжнародний Комітет Червоного Хреста є для нас важливим та надійним партнером у встановленні гуманітарних принципів та забезпеченні якісної медичної допомоги, особливо у часи боротьби з пандемією, — зазначила заступниця міністра. — Ми обговорили важливі аспекти нашої співпраці. Мова йшла про вже досягнуті напрацювання і майбутні плани заради безпеки та добробуту людей. Завдяки взаємодії із МКЧХ у нас є можливість допомогти тим, хто щоденно ризикує своїм життям заради майбутнього України». 

Окрім того, за словами Ірини Микичак, робився акцент на співпраці у  нарощуванні темпів вакцинації як у великих містах, так і в сільській місцевості, особливо для тієї категорії людей, яка найбільш схильна до ураження коронавірусом, зокрема, це люди похилого віку.

Читайте также:  На Банковой активисты жгут файеры и устроили беспорядки: что происходит (фото, видео)

Також сторони обговорили спільні кроки щодо завершення будівництва сучасного модельного відділення екстреної медичної допомоги у багатопрофільній лікарні прифронтовому м. Бахмут. Завдяки підтримці Міжнародного Комітету Червоного Хреста це відділення відповідатиме новітнім стандартам і стане зразком для трансформації старих лікарень у сучасні. Вже зараз триває підготовка фахівців згідно європейських програм організації роботи Emergency department, а згодом ця лікарня стане базовою для навчання фахівців медицини невідкладних станів. 

У майбутніх спільних планах є також робота над посиленням ролі і статусу медсестринства, створення лікарень сестринського догляду. 

Заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак подякувала місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста за плідну зустріч та незмінну підтримку Україні, особливо у боротьбі з коронавірусною хворобою. 

Довідково. Міжнародний Комітет Червоного Хреста, заснований у 1863 р., стоїть біля витоків Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. МКЧХ надано повноваження здійснювати свою діяльність у країнах, що постраждали від збройних конфліктів та інших ситуацій насильства, захищати життя людей та сприяти органам державної влади у діяльності в гуманітарній сфері.

Читайте также:  Сколько человек в Украине болеют туберкулезом: пугающая цифра

Источник: МОЗ

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •