Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує порядок проведення експериментального проєкту з підвищення кваліфікації для медичних працівників та водіїв бригад екстреної медичної допомоги.

“Якість надання екстреної медичної допомоги в Україні ставатиме вищою, для цього ми працюємо над систематизацією навчання, — пояснює міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Ефективна практична підготовка та підвищення кваліфікації працівників екстренки, а також контроль якості їх знань є вкрай важливими. Ми вже інвестували в оновлення матеріальної частини — уклали контракти на закупівлю понад 600 нових швидких, 416 було закуплено за кошти 2020 року”.

Проєкт матиме декілька етапів:

  • На етапі підготовки Міністерство охорони здоров’я розраховуватиме прогнозовану потребу у навчанні, виходячи із кількості працівників бригад екстреної медичної допомоги, погоджує участь центрів медичної допомоги у проєкті та проводить конкурси, для визначення виконавців, які навчатимуть працівників бригад.
  • На етапі навчання працівники бригад проходять коротку теоретичну підготовку та розширені практичні тренінги у симуляційних класах.
  • Після навчання медбригади мають скласти зовнішній кваліфікаційний іспит з медицини невідкладних станів.

У разі успішного складання іспиту, слухачі курсів отримують сертифікати про підвищення кваліфікації, які:

  • для фельдшерів з медицини невідкладних станів та медсестри є підтвердженням їх відповідності кваліфікації парамедика;
  • для водіїв бригад — підтвердженням відповідності вимогам професії екстреного медичного техніка;
  • дають змогу нарахувати максимальні бали безперервного професійного розвитку для лікарів бригад екстренки.

Якщо слухачі не складуть іспит, то вважаються такими, що не пройшли програму курсу, і не отримують сертифікати. 

Источник: МОЗ