Україна повністю забезпечена медичним киснем для хворих, які потребують кисневої терапії через COVID-19. Відучора обидва найбільші виробники кисню в країні повернулися до роботи. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда на брифінгу, присвяченому ситуації з COVID-19.

За словами першого заступника міністра, Міністерство охорони здоров’я тримає ситуацію з постачанням киснем під контролем та опрацьовує всі логістичні складнощі в екстреному режимі.

Оскільки хвилі ковіду мають різний характер, необхідність у кисні залежить від їх інтенсивності. Хворий на ковід зараз споживає у 5-6 разів більше кисню, ніж це було у попередні хвилі. 

Якщо на початку жовтня в Україні споживали 280 тонн на добу, на середину – 330 тонн рідкого кисню, то зараз вже 367 тонн. 

Зараз 35 підприємств виробляють понад 400 тонн кисню на добу. Абсолютна більшість з них працює на максимальну потужність. 

Зважаючи на напружену ситуацію та підвищене споживання кисню, міністерство продовжує працювати над додатковим забезпечення киснем закладів охорони здоров’я, які лікують хворих на ковід.

Читайте также:  Кабмін виділив кошти на забезпечення киснем лікарень Закарпаття

“Найбільш ефективним способом не потрапити під кисневий концентратор залишається вакцинація. Щеплення проти ковіду – це не лише можливість отримати сертифікат та повноцінно працювати в умовах посиленого карантину, це можливість вижити” – підсумував Олександр Комаріда.

Источник: МОЗ