У зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації та різким зростанням захворюваності на COVID-19 у регіонах потрібно створити максимально зручні умови для вакцинації людей. Про це під час онлайн-наради щодо вдосконалення роботи центрів вакцинації та пунктів щеплення в регіонах заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Місцеві органи влади повинні відпрацювати оптимальну логістику для охочих щепитися, облаштувати зони очікування, скоротити час очікування та головне – унеможливити масове скупчення людей. Зокрема, щоб уникнути останнього, заступниця міністра пропонує розділяти людей, які чекають на щеплення у т.зв. «живій» черзі та тих, хто прийшов за попереднім записом. 

“Потрібно віднайти можливість переглянути діючі графіки роботи центрів вакцинації , пунктів щеплень та за потреби організувати їх роботу у вечірні години, щоб люди мали змогу вакцинуватися після завершення робочого дня», – зауважила Марія Карчевич.

Так, керівникам системи управління сферою охорони здоров'я в регіонах доручено упродовж тижня провести моніторинги роботи центрів масової вакцинації та пунктів щеплення.

Читайте также:  Сколько украинцев "попадут в плен" коронавируса до конца года

Насамкінець Марія Карчевич нагадала про посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію. Зокрема, заступниця міністра попередила, за підробку COVID-документів МОЗ буде ініціювати відсторонення керівників медзакладів від виконання своїх обов’язків. Якщо заклад буде повторно помічений у фальсифікації документів, ініціюватимемо анулювання ліцензії та розривання контракту між закладом і НСЗУ.

Источник: МОЗ