Від липня 2021 року в НДСЛ Охматдит запрацював перинатальний консиліум. Це мультидисциплінарна комісія, що об’єднала провідних лікарів акушерів-гінекологів, генетиків, лікарів УЗ діагностики та дитячих хірургів. 

Мета консиліуму — розбирати важкі випадки патологій та надавати оперативну допомогу мамам та немовлятам. Комісія робить повний супровід вагітної від постановки діагнозу і до виписки зі стаціонару. Для цього проєкту Охматдит співпрацює з пологовими будинками №5 і №7 у Києві. Після пологів породіль з немовлятами одразу доставляють в Охматдит для необхідного оперативного лікування.

За три неповні місяці роботи консиліум розібрав 11 випадків. Хірурги лікарні провели 6 операцій: оперували три діафрагмальні грижі та три кишкові непрохідності.

Для обміну досвідом та співпраці з колегами на місцях 10 вересня 2021 року на базі Охматдиту провели першу Школу пре- та постанатальної діагностики вроджених вад розвитку.

Володимир Жовнір, генеральний директор НДСЛ Охматдит: «Ми віримо у те, що цей проєкт дозволить нам налагодити активну співпрацю з акушер-гінекологами на місцях та, відповідно, підвищити рівень пренатальної діагностики вроджених вад в усій країні».

Читайте также:  Медики обвинили Facebook в большом количестве смертности

Серед тем виступів: проблеми діагностики та ведення вагітності при вроджених вадах розвитку у плода, перинатальне ведення при критичних вроджених вадах та їх хірургічна корекція.

Захід планують проводити щорічно.

Источник: МОЗ