Помідори вродили рясно, на одній китиці п’ять чи більше плодів
Кілька років тому Ігор та Світлана Бегеї зі села Нове Місто Добромильської ОТГ Самбірського району за підтримки проєкту «Ковбойки: Дикий Захід» збудували сучасні тунельні теплиці. Там вирощували суниці італійських різновидів.
Нинішнього ж сезону в одній із таких конструкцій на площі 2 ари подружжя висадило близько 700 кущів томатів. Для цього закупили насіння безпосередньо в Голландії (хоча й дороге, але якісне).
Навесні висіяли у тунелях зернята чотирьох сортів (по два ранні та пізні). Зверху грядку додатково накрили плівкою, яку періодично знімали.
Зміцнілу розсаду «розселили» рядами. Причому лунки копали завглибшки 50 см. Сюди вкладали рослини так, щоб на поверхні залишалося лише кілька листочків. Традиційних горбочків навколо стебелець не робили. Відтак вода від крапельного поливу не стікала в рівчачки, а потрапляла безпосередньо до коренів. Спочатку зволожували двічі на тиждень, а згодом вистачало й одного разу.
Оскільки торік під тягарем плодів опори ламалися, то господарі власноруч спорудили надійні шпалери. А спекотних днів тунелі не забували провітрювати.
До речі, згадана теплиця накрита тільки зверху (аби захистити від опадів). По боках вона постійно продувається вітром. Крім того, всередину можуть вільно залітати комахи, котрі проводять запилювання.
Працюючи, Бегеї одночасно навчалися, пізнали секрети догляду за пасльоновими. Чимало інформації вдалося почерпнути з Інтернету та інших джерел. І, звісно, ентузіасти не шкодували часу та сил, а доглядали своїх улюбленців, як дітей.
Помідори вродили рясно, на одній китиці п’ять чи більше плодів. Вони солодкі, смачні, пахучі, а виглядають, мов із каталогу. Дозріли швидко, та й віддача висока. Навіть зараз на кущах є квіти. Хоча незабаром частину з них доведеться обірвати, адже уже не встигнуть сформувати зав’язей.
Окрім великих томатів, дбайлива родина вирощує ще й 150 кущів чері (із власного насіння). Маленькі «кульки», які, мов намистинки, обліпили гілочки, особливо припали до смаку дітям ґаздів.
Збираючи врожай, Ігор та Світлана вже міркують над тим, що садитимуть наступного року. Однозначно, планують розширити площу під томатами, котрі неабияк полюбилися споживачам. Зокрема, охоче купують їхню продукцію відвідувачі Фермерського ярмарку, що кожної суботи відбувається у Львові на площі Ринок.
Читайте також: Чері — червоні намистинки в ажурному листі
По материалам: Высокий Замок