Як українці змінюють професії під час карантину
Карантин змусив багатьох людей змінити не лише спосіб життя, а й роботу. Дехто назавжди покинув звичну сферу діяльності й опанував навички справи, що кардинально відрізняється від попередньої. Які професії стали популярними та що змінилося на ринку праці?
Попри значне пом’якшення карантину, чимало українців скаржаться на відсутність роботи, незатребуваність професії або низьку зарплатню. 45-річний Григорій тривалий час працював весільним оператором. Проблем із замовленнями та заробітком не мав. «2014 року пішов у АТО. Бувало, сидів в окопі, а до мене телефонували та запрошували знімати весілля. Тоді трохи бентежив цей контраст: тут страхіття війни, а у моєму рідному місті люди влаштовують розкішні бенкети… Коли повернувся до мирного життя, попит на мої послуги зменшився. А з настанням карантину впав узагалі. Пішов працювати у таксі. Тут робота є завжди, хоча заробіток — нестабільний,» — розповідає пан Григорій.
Пані Оксана — лікарка-терапевтка. До пандемії працювала сімейним лікарем. Жінка потерпає від цукрового діабету, має проблеми з серцем. Усвідомивши небезпеку, на яку наражається, вирішила піти з роботи. Зайнялася «генд-мейдом».
«Від початку карантину чимало лікарів виїхали до Європи. Тож в Україні — неабиякий попит на медиків. Утім, коронавірус не вщухає, тож навряд чи повернуся на роботу. Зате маю відчуття, що здійснилася моя дитяча мрія. Виготовляю сувенірні іграшки та прикраси для волосся, які продаю через Інтернет. Спочатку не думала, що матиму стільки покупців. Попит — великий, є багато постійних клієнтів. Робота приносить задоволення та пристойний заробіток. Залишається достатньо часу для сім’ї», — розповідає пані Оксана.
Представники багатьох професій оцінили переваги віддаленої роботи та не бажають повертатися до офісу. Маркетологиня Іванна почала працювати дистанційно, щойно розпочався карантин. Через пів року її скоротили. «Спочатку запанікувала, — зізнається 30-річна жінка. — Сама виховую 5-річну дочку, тож допомоги чекати немає від кого. А потім виявила, що є чимало пропозицій для фрілансерів. Знайшла сайти з пропозиціями роботи. Тепер маю змогу працювати за зручним для мене графіком і заробляю значно більше, ніж на офіційній роботі. Мені зручно ні від кого не залежати».
38-річна Галина мала прибутковий бізнес в індустрії розваг. «Карантин усе зруйнував! Ми не мали грошей на оренду, довелося звільнити працівників. Бракувало грошей на життя, тому закрили клуб. Протягом місяця була у депресії, оскільки не знала, як жити далі. Тоді згадала своє давнє хобі — пошиття одягу. Пошила собі сукню. Обновка вдалася, усі довкола робили компліменти. Тепер шию сукні для інтернет-магазину. Роботою задоволена. І хоча прибутки не такі, як раніше, на прожиття цілком вистачає».
За спостереженнями українців, які шукають роботу, останнім часом на просторах Інтернету значно збільшилася кількість вакансій. Схоже, знайти віддалену роботу у віртуальному просторі простіше, ніж у звичному форматі. Досвід показує, що українці здатні знаходити вихід із найскрутнішої ситуації. Головне — бажання працювати та не боятися вийти із зони комфорту.
Читайте також: Новий симптом коронавірусу
По материалам: Высокий Замок