КАБ
Російська армія у війні проти України застосовує широкий арсенал зброї, серед якої дедалі активніше використовуються керовані авіаційні бомби (КАБ). Ці боєприпаси вважаються високоточною зброєю, здатною вражати цілі з великою точністю завдяки системам наведення.  

Про це повідомляє Головпост.

Що таке КАБ

Керована авіаційна бомба — це особливий вид авіаційного озброєння, оснащений аеродинамічними поверхнями для планування та системою управління польотом. За допомогою цих елементів зброя може коригувати свою траєкторію, що значно підвищує ефективність ураження цілі. 

У Росії використовують два основні типи КАБ: 

1. Спеціально розроблені плануючі бомби, наприклад, УПАБ-1500В. 

2. Модифіковані радянські фугасні бомби (ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500), до яких додаються системи корекції. 

Як Росія використовує КАБ 

Для скидання КАБ використовуються літаки, такі як Су-34 чи Су-35. Ці носії зазвичай працюють на відстані, поза зоною ураження української ППО, випускаючи бомби на висоті 12-14 км і швидкості близько 12 км/год. 

Наприклад, УПАБ-1500В має дальність польоту до 50 км при скиданні з висоти 14 км. Інша модель, Гром-Э1, завдяки твердопаливному прискорювачу, може досягати цілей на відстані 120 км. У середньому, дальність ураження КАБ становить близько 80 км, що ставить під загрозу прикордонні та прифронтові регіони. 

Як зазначив один із військових експертів, ці бомби важко збивати через велику висоту та швидкість польоту, а також через те, що носії залишаються поза межами дії більшості систем ППО. 

Необхідність сучасних засобів захисту 

Для протидії таким атакам Україні потрібні сучасні засоби ППО, як-от Patriot чи SAMP-T, а також західна авіація, зокрема винищувачі F-16. Ці технології здатні ефективно нейтралізувати загрозу, яку несуть керовані авіабомби. 

Також ми повідомляли про те, скільки військ РФ кинула на Покровськ і Курахове: дані ЗСУ про найгарячі точки фронту.