Перемога України над росією цього року є малоймовірною - генерал Міллі

Цього року перемога України у війні проти росії є малоймовірною. Про це в інтерв'ю Defense One заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

Зеленський багато разів публічно заявляв, що мета України – вигнати росіян з окупованих територій України. І це важливе і дуже складне воєнне завдання…. Я не кажу, що цього не можна зробити. Я лише говорю, що це дуже складне завдання.

Відповідаючи на запитання про постачання далекобійних ракет ATACMS, Міллі заявив, що США, як і раніше, відмовляються передавати їх Києву. За його словами, Вашингтон має відносно мало ATACMS і американські збройні сили повинні підтримувати запаси таких важливих озброєнь.

Генерал також зазначив, що можливості ATACMS перебільшені і є інші системи, які можуть діяти в аналогічному діапазоні та дати українцям перевагу на полі бою.

Київ неодноразово просив у США ракети ATACMS дальністю близько 300 кілометрів, однак американська влада відмовлялася від постачання цих боєприпасів через побоювання, що Україна почне завдавати ударів по території росії.

Читайте также:  ЗСУ знищили 730 окупантів, 7 гармат і 2 танки - Генштаб

Наразі українські військові використовують ракети GMLRS, дальність яких становить майже 80 км. У лютому стало відомо, що США мають намір передати Україні ракети GLSDB дальністю майже 150 км.

Джерела Financial Times повідомляли, що росія утримується від закупівель балістичних ракет в Ірану через побоювання, що після цього США почнуть постачати Україні ATACMS.

По материалам: Подробности