itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Зарплати українських лікарів: у МОЗ назвали цифри

З початку року середня зарплата лікаря зросла на понад 30% – до 24 тис. 150 грн, у порівнянні з торішнім рівнем у 18 тис. 170 грн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Водночас середня зарплата медичної сестри підвищилася з 13 тис. 800 грн до 16 тис. 010 грн.

Ще в січні 2022 року Уряд встановив розмір базової зарплати медикам: не менше ніж 20 тисяч гривень для лікаря та 13,5 тисяч гривень для медичної сестри. Медики, які працюють повний робочий день, не повинні отримувати зарплату нижче цього рівня.

Заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко сказав:

Наші медики, які майже пів року мужньо тримають свій медичний фронт, мають бути забезпечені гідною заробітною платою. МОЗ докладає максимум зусиль, аби кожна лікарня в кожному регіоні, навіть на тимчасово окупованих територіях, щомісяця мала кошти, необхідні для виплат базової зарплати працівникам. Також ми запровадили пакет дофінансування для медичних закладів, які не спроможні власним коштом виплачувати гідну заробітну плату медикам.

Читайте также:  Даша Астафьева показала томный снимок с подругой из бассейна (ФОТО)

Цього року найвищі середні зарплати лікаря зафіксовані у Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях – понад 26 тис. грн.

Лідерами за рівнем оплати праці середніх медпрацівників стала Полтавщина, Донеччина, Миколаївщина та місто Київ. У цих регіонах середня зарплата медичних сестер коливається у межах 16-18 тис. грн.

Заступник міністра охорони здоров'я нагадав, що забезпечення медиків гідною заробітною платою має залишатися пріоритетом №1 для керівника кожного медичного закладу. А формальне переведення на пів ставки медиків, які фактично працюють повний робочий день, з метою економії коштів – неприпустиме.

По материалам: Подробности