Генсек НАТО закликав ЄС не скаржитися через переговори про мир без нього, а допомагати Україні

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав Європу висувати конкретні пропозиції замість скарг на те, що вона може опинитися поза мирними переговорами щодо України. Про це він сказав на Мюнхенській безпековій конференції, його слова наводить The Independent.

США абсолютно віддані НАТО, йому віддана і нинішня адміністрація країни. Але при цьому вони очікують, що європейська сторона має збільшити підтримку, що ми маємо збільшити видатки. І це правда. Ми витрачаємо недостатньо, ми маємо це виправити… Беріть участь у дискусії не для скарг на те, чи будете ви за столом переговорів, а для висунення конкретних пропозицій.

Членам НАТО доведеться збільшити свої видатки на оборону "значно більше ніж 3%" ВВП, наголосив Рютте у бесіді з Politico у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Читайте також

США не будуть розміщувати війська в Україні — глава Пентагону

Президент США Дональд Трамп наполягає на тому, щоб союзники витрачали 5% свого ВВП на оборону. Збільшення видатків має бути узгодженим на саміті НАТО у червні в Гаазі.

"Ми не платили достатньо за останні 40 років, особливо після падіння Берлінської стіни. США справедливо вимагають зміни балансу. Це логічно", — сказав Рютте про видатки Європи та Канади на оборону.

Генсек зазначив, що на частку США припадає понад 50% ВВП НАТО, тому альянс є "насамперед американською організацією". Він також вважає, що у мирних переговорах щодо припинення бойових дій в Україні будуть розглянуті всі варіанти.

Трамп та голова Пентагону Піт Хегсет виключили членство України в НАТО і заявили, що Київ не зможе повернути втрачені території.

Читайте також

Ушаков, Наришкін, Дмитрієв: путін збирає "команду важковаговиків" для переговорів з Трампом

Напередодні генсек альянсу заявив, що союзники мають поставити Україну "у найкращу можливу позицію для переговорів", але в НАТО ніколи не обіцяли членство в рамках мирної угоди.

Він також визнав, що володимир путін "сильний і непередбачуваний переговорник" і він потрібний для укладання угоди.

Вступ до НАТО має стати "ядром будь-яких гарантій" для Києва, інакше потрібно "створити ще одне НАТО, ще один альянс, просто тут, в Україні", заявив Володимир Зеленський напередодні на пресконференції.

Відмова від вступу України до блоку є однією з умов кремлівського режиму для початку переговорів.

Напередодні український лідер зазначив, що європейські лідери "серйозно стурбовані" тим, що для них немає місця за столом переговорів, але він зацікавлений у тому, щоб Європа також брала участь у них.

По материалам: Подробности