Розвідки США та Європи не знайшли причетності рф до пошкоджень кабелів у Балтійському морі - WP

Пошкодження кабелів у Балтійському морі, ймовірно, були випадковістю, а не наслідком навмисного російського саботажу. 

Така думка стає консенсусною у спецслужбах Європи та США, пише The Washington Post з посиланням на високопосадовців із трьох країн, які беруть участь у розслідуваннях.

Досі, заявили чиновники, розслідування не виявили жодних ознак того, що судна, які протягали якорі морським дном, робили це навмисно або за вказівками з москви.

Зібрані докази свідчать, що інциденти були викликані "недосвідченістю екіпажів" та поганим обслуговуванням суден.

Розвідка Фінляндії загалом згодна з висновками розвідок союзників. Офіційно у Національному бюро розслідувань Фінляндії заявили, що розслідування досі відкрите і робити висновки про причини зарано.

За останні півтора року в Балтійському морі було пошкоджено чотири телекомунікаційних кабелі — це відбувалося у жовтні 2023-го, а також у жовтні та листопаді 2024 року.

Серед пошкоджених кабелів два належали Elisa та з'єднували Гельсінкі з Таллінном. Третій, що належить китайській CITIC Telecom, також прокладено між Гельсінкі та Таллінном. Четвертий кабель, що вийшов з ладу, належить китайській компанії Cinia і з'єднує Гельсінкі з Ростоком (Німеччина).

Танкер Eagle S, який, ймовірно, перерізав кабель EstLink 2 між Естонією та Фінляндією у грудні 2024 року, був арештований владою Фінляндії, кільком членам його екіпажу заборонили залишати країну.

Російська влада офіційно заявляла про непричетність до інцидентів.

Судно, що пошкодило кабель у 2023 році, належало китайській компанії, тому Китай провів власне розслідування. За його підсумками в Пекіні дійшли висновку, що інцидент був випадковим.

За даними фінської телерадіокомпанії Yle, НАТО направить на охорону підводних кабелів на Балтиці 10 кораблів.

По материалам: Подробности