itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Пресконференція Зеленського: основні заяви

У понеділок, 15 липня, президент України Володимир Зеленський виступив на пресконференції перед журналістами. Він розповів про своє ставлення до можливих змін у політиці США після виборів, розглянув можливі кадрові зміни в уряді, оцінив процес мобілізації в Україні та відповів на широкий спектр питань від присутніх журналістів.

Про допомогу від партнерів

Зеленський не бачить того, щоб Україну штовхали б до перемовин з росією. 

Безумовно, є лідери, які б хотіли нас штовхнути. Безумовно сьогодні вони бояться політичної відповідальності. Якщо вони будуть це вголос робити, їх суспільство може їх не підтримати, а декого знести, де, наприклад, дуже сильна підтримка України. Безумовно є кореляційні уряди і ти домовляєшся, наприклад, з лідером і він тебе підтримує, а там хтось з міністрів з іншої партії, яка проти України. І він блокує. А уявіть собі, що це, наприклад, міністр оборони. І уявіть собі, що ви підписали документи, все проголосували, більшість в цій країні це підтримало, а міністр оборони, наприклад, заблокував. І такого дуже багато. Це такий менеджмент, може, мікроменеджментом можна назвати. Він щоденний.

Про вибори в США і Трампа

"Що стосується закінчення війни, яке бачення у потенціального президента чи одного з кандидатів на цю посаду Дональда Трампа, загальні речі мені зрозумілі. Я думаю, якщо Трамп стане президентом, ми будемо працювати. Я цього не боюся. Ми у війні, ми емоційні. І коли є невизначеність, а дійсно Республіканська партія вона різна й є такі яструби, меседжі яких більш праві, або більш радикальні, напевне. Але я вам хочу сказати, що більшість Республіканської партії підтримує Україну і народ України.

Про мобілізацію

Зеленського попросили оцінити хід мобілізації після того, як набув чинності відповідний закон 16 травня. За його словами, мобілізація відбувається "за планом військових", але є нюанс щодо підготовки новобранців.

Що стосується тренувальних майданчиків, їх недостатньо. Що стосується, чи можна їх розширити, вже йде розширення. Що стосується, чи можна розширити базу за кордоном, так.

Про удари вглиб території рф

На запитання про можливу розробку Україною власної далекобійної зброї, окрім безпілотників, Зеленський заінтригував: "Окрім дронів, так ми займаємося іншими системами, які дозволять нам бути більш далекобійними".

Зараз всі думають, як зберегти енергетику, і це правда. Збереження нашої енергетики частково, скажу вам чесно, залежить і від того, що ми нанесли потужні удари по генеруючим енергетичним об'єктам рф. І тепер ми можемо говорити з партнерами про те, що ми можемо вирішити питання енергетичної безпеки. Бо це для всіх стало дуже важливо.

Про Patriot

Я можу сказати, скільки нам потрібно саме Patriot. Хоча це комплексна система. Він найпотужніший, ніщо, крім нього, не працює з балістикою. Взагалі, щоби повністю закрити Україну, на думку військових, потрібно 25 систем. Повністю закрити небо.

Про F-16

Рішення про F-16 — стратегічне, кількість їх поки що нестратегічна. Є серйозна кількість літаків про які я домовився з іншими країнами. Після моїх домовленостей є деякі процеси, з двох боків. Тому ми отримаємо деяку кількість літаків влітку і до кінця року ми ще отримаємо літаки. Я не можу зараз вам сказати, скільки цих літаків буде. Їх буде недостатньо. Для чого? Вони точно зміцняють нас, але чи достатньо буде цих літаків для того, щоб боротися на рівні з російським повітряним флотом? Я вважаю, що цього буде недостатньо.

Про саміт НАТО і запрошення України в Альянс

Ми не отримали на цьому саміті (НАТО, — ред.) того, що не може Україна отримати, якщо вона у війні. Без популізму, без балачок, запрошення в НАТО і членство в НАТО Україна отримає швидко, як тільки закінчиться війна. Країни-партнери не можуть дати запрошення нашій державі в повному обсязі, або будь-якій державі, але ми говоримо про Україну, — якщо вона у війні. Їм для запрошення потрібно консолідоване рішення всіх членів НАТО. Тому я вважаю, що на цьому саміті НАТО Україна отримала максимум, який ми могли отримати.

Про Орбана

Зеленський назвав "правильним" візит угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Києва, але водночас він негативно відреагував на поїздку міністра до Москви. 

З угорцями ми не воюємо. У нас повинні бути сильні, дружні, принаймні треба спочатку побудувати прагматичні відносини. Там багато наших людей. Тому я вважаю, що його візит в Україну був правильний. Про його візит у рф, до речі, я не знав, коли він був в Києві. Якщо він використовував Україну, щоб після цього йому було комфортно поїхати в росію, то я вважаю це неправильним. Його візит у рф я не підтримую. Але це ж його рішення.

Раніше ми писали про те, що Зеленський озвучив кроки до другого Саміту миру.

По материалам: Подробности