Гуменюк про "вихід" окупантів із Нової Каховки: спроба психологічного впливу

Вихід російських окупантів із Нової Каховки є ознакою тактики, яка спостерігається з боку ворога час від часу. Однак це спроба психологічного впливу на місцеве населення та Сили оборони.

Про це заявила керівник об'єднаного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

"Це ознака тактики, яку ми спостерігаємо у виконанні ворога час від часу. Якщо повернемося у часи звільнення правобережжя, то ця тактика тоді теж прозоро прослідковувалась. Вони починали посилено грабувати, пакувати своїх валізи, відправляти до рідних додому все накрадене і переодягалися в цивільне", – розповіла вона.

Гуменюк підкреслила, що це така "народна прикмета".

"Ми вже усвідомлюємо, до чого вони готуються. Якийсь жест вони знову репетирують. Ми говоримо про те, що наразі спостерігаємо певну динаміку таких процесів, але усвідомлюючи, що ми в гібридній війні, ми знаємо, що це може бути спроба психологічного впливу на місцеве населення і на сили оборони", – додала вона.

За її словами, росіяни усвідомлюють, що ЗСУ можуть зачищати цю смугу безпеки в 30 кілометрів.

Читайте также:  У Зеленського відреагували на часткову мобілізацію в росії

"Саме тому, вони імітують своє зникнення з населеного пункту, але це може таїти в собі велику загрозу. Вони можуть обстріляти цей населений пункт, звинуватити сили оборони, а потім знову через пропаганду просувати наративи для свого електорату про те, що план, не реалізований за 3 дні, все ще триває", – наголосила Гуменюк.

По материалам: Подробности