Завдяки застосуванню гуманітарних телемедичних рішень медична допомога для найменших пацієнтів в Одеській обласній дитячій лікарні досягла нового рівня.
Це стало можливим завдяки впровадженню високотехнологічної системи «Rehabilitation Gaming System» (RGS), що надійшла до України як гуманітарна допомога від іспанської компанії «Eodyne».
Система використовує сучасні технології для стимуляції нейропластичності та відновлення моторних і когнітивних функцій у пацієнтів, які перенесли ушкодження мозку або опорно-рухового апарату.
Введення цієї технології означає, що понад 15 тисяч дітей, які щорічно отримують стаціонарне лікування в лікарні, тепер матимуть доступ до використання телемедичної системи «RGS», що включає групу вправ, адаптованих до їхніх унікальних потреб. При цьому з RGS діти зможуть комфортно продовжити лікування вдома чи у будь-якому іншому місці.
Так, дитині буде забезпечено персоналізоване лікування, а лікар зможе відстежувати прогрес у реабілітації та надавати зворотний звʼязок шляхом телемедичного консультування.
«Ми пишаємося тим, що можемо запропонувати нашим пацієнтам таку сучасну та доступну технологію, — каже Лариса Виходченко, завідувачка відділення реабілітації. — Використовуючи персональні пристрої, діти знаходять реабілітацію більш захопливою, а ми, своєю чергою, отримуємо більше даних для аналізу та оптимізації процесу одужання».
Менше ніж за два тижні після впровадження RGS у лікарні було створено понад 30 реабілітаційних планів для дітей — і це тільки початок.
Лікарня активно співпрацює з Національною службою здоровʼя України, зазначаючи, що ці технології будуть доступні для всіх пацієнтів без додаткових витрат. Програма медичних гарантій відчиняє двері для того, щоб кожна дитина в області могла отримати високоефективну медичну допомогу.
Довідково: Впровадження системи «RGS» у медзакладах та навчання медичних фахівців відбувається за технічної підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні».
Источник: МОЗ