На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України  придбали 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів «Elekta Harmony». 

Закупівля відбулася з рекордною економією. Очікувана вартість була понад 1 мільярд гривень. Водночас фінальна вартість закупленого обладнання майже удвічі менша – 541 мільйон гривень. Завдяки ефективній роботі з ринком та якісній комунікації з постачальниками Медзакупівлі заощадили 482 млн грн або 47% доведеного бюджету. 

Лінійні прискорювачі є надзвичайно дороговартісним та інноваційним обладнанням, яке використовується для лікування онкологічних захворювань. Зазначимо, що у такій кількості медобладнання закуповується централізовано державним коштом вперше. 

«Політика героїв в медичній сфері – це не тільки про травму чи реабілітацію. Це і про ті хвороби, динаміка яких зростає, а вік молодшає, як наслідок повномасштабної війни, що розвʼязана росією. На жаль, вони будуть з нами не один рік. Онкологія в їх числі. Тому працюємо над тим, аби українські пацієнти мали доступ до якісного сучасного лікування та діагностики. Саме тому закупівля 15 інноваційних систем лінійних прискорювачів для онкоцентрів – ще один крок в цьому напрямі. Адже попри війну МОЗ разом із партнерами працюють, аби якісна, доступна та безоплатна медична допомога були доступні кожному, хто цього потребує», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

Читайте также:  Когда в Украине будет отменен масочный режим: названы сроки

Такі системи дозволяють за допомогою рентгенівського або гамма-випромінювання впливати безпосередньо на ракові клітини чи пухлини у внутрішніх органах пацієнта, знищуючи або зупиняючи їх ріст і намагаючись мінімізувати пошкодження здорових тканин. Таким чином лікування важких стадій онкології може відбуватися без хірургічного втручання та з більшою ефективністю. 

«Успішна закупівля лінійних прискорювачів доводить, що Україна вийшла на якісно новий рівень забезпечення потреб пацієнтів. Адже мова про процедуру з найбільшою очікуваною вартістю в історії МЗУ. Попри всі складнощі нам вдалося забезпечити потреби онкологічних хворих в інноваційному обладнанні на рівні держави. Завдяки лінійним прискорювачам лікарі зможуть здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів», – говорить Едем Адаманов, генеральний директор МЗУ. 

Лінійні прискорювачі будуть розподілені в онкоцентри Сумської, Рівненської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Херсонської, Волинської, Івано-Франківської, Одеської, Кіровоградської, Харківської областей та до Національного інституту раку. 

Источник: МОЗ