itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
Доплати військовим: Рада планує зайнятись питанням

Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про доплати та відпустки військовим. Питанням про виплати буде займатися уряд. Про це він повідомив у Telegram.

Чому за основу? Ну тому, що по факту були зауваження, що самі виплати військовим не повертаються. І ще дискусії щодо встановлення рівня виплат.

Законопроєкт №9342 був поданий лише 29 травня великою групою депутатів на чолі з керівником фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією.

Основним сенсом проєкт є зобов'язання Кабінету міністрів встановлювати порядок доплат військовим у визначених Радою межах.

Пропонується передбачити під час дії воєнного стану щомісячну виплату військовослужбовцям додаткової винагороди у розмірі до 100 тисяч гривень в порядку, розміру та на умовах, встановленому Кабінетом міністрів України, в тому числі:

  • військовослужбовцям строкової військової служби – 6 000 гривень;
  • військовослужбовцям, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій, та які зараховані у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби, встановленою військово-лікарською комісією – 6 000 гривень;
  • курсантам вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки – 2 350 гривень.
Читайте также:  путін зустрівся з Кім Чен Ином (відео)

Крім того, змінами пропонується надати можливість військовослужбовцям під час дії воєнного стану використовувати частину щорічної відпустки тривалістю 30 календарних днів із можливістю поділу на частини (на сьогодні – 10 календарних днів).

По материалам: Подробности