Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /var/www/fastuser/data/www/glavpost.com/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провела засідання, на якому ухвалила низку рішень, зокрема щодо посилення контролю за дотриманням карантину та скасування червоного рівня епіднебезпеки у декількох регіонах. 

Наразі Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Херсонській, Луганській, Львівській, Рівненській ОДА та Київській міській державній адміністрації доручили посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для жовтого рівня епіднебезпеки. 

Жовтий рівень почне діяти у вказаних регіонах з 7 грудня. Раніше там діяли норми червоного рівня. 

Застосування інших рівнів епідемічної небезпеки стало можливим завдяки стабілізації ситуації із захворюваністю, заповненістю ліжок та динамікою госпіталізацій у регіонах. 

Так, станом на 6 грудня, базові індикатори, за якими визначають рівень епідемічної небезпеки, перебувають у межах “жовтого” рівня. 

Нагадуємо, що у межах жовтого рівня епіднебезпеки, відповідно до вимог Постанови КМУ № 1236, заборонено: 

 • відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників;
 • робота закладів освіти, в яких вакциновано менше ніж 100% персоналу;
 • проведення масових заходів; 
 • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
 • робота закладів громадського харчування (крім роботи навинос та доставки);
 • робота спортзалів, басейнів;
 • діяльність закладів із розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
 • міжобласні та міжнародні перевезення.
Читайте также:  Индексация пенсий: кто получит надбавки в 800 гривен

Обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: 

 • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
 • «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
 • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
 • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення. 

Термін дії “жовтого” сертифіката – 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали для доз вакцин:  Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.

Заклади освіти можуть працювати у звичайному режимі, за умови отримання всіма співробітниками хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19. В іншому випадку, співробітники підлягають відстороненню. За винятком наявності протипоказів до вакцинації, підтвердженим медичним висновком. 

Читайте также:  План России по Украине: Данилов сделал заявление

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 

Водночас, починаючи з помаранчевого (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні. 

Більше про умови перевезень пасажирів та правила роботи під час карантину читайте за посиланнями: https://bit.ly/3GxOvJ1 та https://bit.ly/3Eu73ZW

Источник: МОЗ