За місяць дії нових правил перевезень між регіонами органи Національної поліції провели 91 168 перевірок регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на предмет наявності у водіїв та членів екіпажу документів про вакцинацію або негативних результатів тестування на COVID-19.

Відповідну інформацію надали в Національній поліції України. 

Зокрема, в автотранспорті було проведено 75 149 перевірок, на залізничних вокзалах – 15 181, в аеропортах – 805. 

За виявленими фактами складено 704 адміністративні протоколи за частиною 1 ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Зокрема, у Київській області склали 216 протоколів, у Черкаській – 83, у Полтавській – 67, у Сумській – 54, у Вінницькій – 33, у Запорізькій та Хмельницькій – по 28, в Одеській – 25, у Донецькій – 23, у Луганській – 22, у Дніпропетровській та Житомирській – 21, у Чернівецькій – 15, в Івано-Франківській – 13, у Херсонській – 11, у Рівненській – 10, у Чернігівській – 9, у Тернопільській – 7, у Львівській – 6, у Харківській – 5, у Києві, Волинській та Миколаївській – по 2 та 1 протокол у Закарпатській. 

Читайте также:  Какие популярные обезболивающие вызывают смертельную зависимость

Відповідальність за наявність відповідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник.

За порушення правил карантину може загрожувати відповідальність у вигляді штрафу. 

Нагадаємо, з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуються вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Норми не застосуваються застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки пасажирам потрібно буде мати один із вказаних документів: 

  • оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
  • сертифікат на підставі одужання. 
Читайте также:  Украина туристическая: обнародованы невероятные данные об иностранных посетителях

Водночас, місцева влада може встановлювати додаткові обмеження для громадського транспорту. 

Більше про правила поїздок між регіонами читайте за посиланням https://bit.ly/2Z9sH6c

Источник: МОЗ