У рамках робочої поїздки до Миколаївської області заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак відвідала декілька медичних закладів, де ознайомилася з ситуацією протидії COVID-19 та темпами вакцинації в регіоні,  забезпеченням киснем ліжок у медзакладах. 

Зокрема заступниця міністра відвідала Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги, обласний центр лікування інфекційних хвороб та міську лікарню №5. Окрім того, Ірина Микичак ознайомилася з роботою травмпункту міської лікарні швидкої медичної допомоги, де оглянула нове відділення екстреної медичної допомоги, створення якого передбачене  програмою Президента України «Велике Будівництво». 

Також була проінспектована робота ЦПМСД №3 міста Миколаїв, на базі якого у цілодобовому режимі працює центр вакцинації від COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії тут отримали щеплення понад 40 тисяч мешканців Миколаївщини.

За результатами робочої поїздки заступниця міністра провела брифінг, під час якого розповіла про ситуацію в області та відповіла на запитання журналістів. Зокрема, Ірина Микичак зазначила, що наразі вкрай важливо забезпечити взаємодію закладів охорони здоров'я первинної ланки, екстреної медицини та ковід-стаціонарів у питаннях діагностики, госпіталізації та лікування хворих. Крім того, представниця МОЗу звернула увагу на необхідність нарощувати темпи вакцинації, оскільки це єдиний шлях зупинити поширення пандемії.

Читайте также:  В Украине смягчили карантин

«Зараз для нас украй необхідно пояснити кожному та переконати тих людей, які сумніваються чи опираються вакцинації, що це важливо. Нам потрібно й надалі нарощувати темпи вакцинації в країні», – зауважила заступниця міністра. 

Стосовно «ковідних ліжок» Ірина Микичак розповіла, що у проінспектованих медичних закладах зараз відсутні критичні проблеми з вільними місцями для госпіталізації хворих. Крім того, область визначила можливості щодо розгортання додаткових ліжок для хворих на COVID-19. 

«Водночас усі лікарні мають бути забезпечені киснем та базовим асортиментом медикаментів згідно з протоколом. Про перебої необхідно невідкладно інформувати обласний департамент, який координує меддопомогу в області, або безпосередньо керівництво МОЗ. Міністерство відстежує й оперативно вирішує проблемні питання. Обсяг коштів на лікування хворих коронавірусною хворобою з жовтня буде збільшено», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Також на брифінгу йшла мова про те, що органи місцевого самоврядування повинні відстежувати ефективне використання фінансового ресурсу, який надходить в область безперервно через НСЗУ, шляхом субвенцій та від благодійників. 

Читайте также:  "Якщо судилище в Маріуполі відбудеться": Зеленський жорстко попередив рф

Під час даного візиту заступниця міністра обговорила з сімейними лікарями можливі удосконалення у системі електронних лікарняних та пакетів надання медичних послуг, що були додані у нову Програму медичних гарантій.

Источник: МОЗ