27 вересня у Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. академіка О.Ющенка українські лікарі провели вилучення органів  38-ми річного чоловіка після згоди родичів. Четверо пацієнтів, троє з яких – діти, отримали серце, нирки та печінку.

Пари “донор-реципієнт” для проведення операцій визначила Єдина інформаційна система трансплантації. Вилучення органів проводили команди трьох центрів трансплантації разом із вінницькими колегами.

Серце отримала 13-річна дівчинка, що перебуває  в реанімації в ДУ «Інститут серця  МОЗ України», 2 нирки отримали маленькі пацієнти Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», а печінка трансплантується молодій 19-річній дівчині в приватній клініці. 

Для термінового перевезення до столичних клінік вилучених органів були задіяні служби екстреної медичної допомоги Києва. У межах проєкту аеромедичної евакуації, який почав працювати в Києві у серпні, транспортування серця з Вінниці до Інституту серця в столицю здійснили гелікоптером.

Патрульна поліція забезпечила супровід  медиків, що перевозили печінку та нирки до Києва.

Висловлюємо щирі слова співчуття близьким донора, важливе рішення яких подарувало шанс на повноцінне життя чотирьом людям.

Читайте также:  Переселенці додатково отримають від міжнародних організацій майже 10 млрд гривень

Нагадуємо: МОЗ розширює проєкт з аеромедичної евакуації

Міністерство охорони здоров’я залучає до експериментального проєкту Державну службу України з надзвичайних ситуацій.  Також розширюється перелік завдань, які суб’єкти державної авіації можуть виконувати для забезпечення розвитку трансплантації в Україні.

Источник: МОЗ