Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган висловив своє обурення рішенням УЄФА дискваліфікувати турецького захисника Меріха Демірала на два матчі через святкування перемоги жестом «вовчий салют» у матчі 1/8 фіналу Євро-2024 проти Австрії. В Австрії цей жест заборонений, що й стало причиною санкцій з боку УЄФА. Ердоган вважає це рішення політично вмотивованим.

Про це повідомляє Головпост з посиланням на Fanatik.

«Наш матч 1/4 фіналу з Нідерландами пройшов під тінню несправедливого та поспішного рішення УЄФА щодо Меріха Демірала. Дискваліфікація на два матчі кинула похмуру тінь на весь чемпіонат. Це рішення не може бути пояснене інакше, ніж політичним підтекстом», — підкреслив Ердоган.

Президент Туреччини також зауважив, що західні країни завжди ставилися упереджено до Туреччини. На його думку, покарання Демірала було вирішено наперед.

«Покарання Демірала було визначене заздалегідь. Якщо йдеться про покарання за символи, чому німців не карають за орла? Або французів за півнів? Ні. Однак покарання Меріха за знак сірого вовка, який є частиною нашої культури, не спрямоване особисто проти нього. Це покарання Туреччини як нації», — зазначив Ердоган.

Ердоган переконаний, що рішення УЄФА є ще одним проявом несправедливого ставлення до Туреччини, спрямованим проти його країни.