Атака коливань також розтягнеться на два дні – 11-12 вересня
Цьогорічний вересень надто різко нагадав нам про зміну пори року і дощами, і перепадом температур. Навіть такий природний перехід із літа на осінь не минає для багатьох людей, особливо метеочутливих, без наслідків для здоров’я. А тут ще й нестабільна космічна погода може піднести якісь несподіванки. Тому закономірно, що багатьох цікавить, чого саме чекати від неї, щоб не ускладнювати собі здоров’я.
Одразу ж зазначимо, що одностайної думки у джерелах, що подають прогноз щодо геомагнітних збурень на цей місяць, не прослідковується. У далекосяжних передбаченнях зазначалися дві дати геомагнітного неспокою — 6 і 26 вересня, які пов’язували з сильними потоками сонячного вітру, викликаними спалахами на Світилі, що мали досягти Землі.
Однак в останні дні серпня та перші вересня ситуація почала кардинально змінюватися. І це закономірно. Адже поведінку Сонця стовідсотково спрогнозувати неможливо. А саме від неї залежить рівень впливу космічної погоди на геомагнітне поле Землі і, відповідно, на людей. Тож тепер більшість джерел, з посиланнями на дані Лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН, орієнтують метеочутливих осіб і тих, у кого патологічні захворювання, що реагують на перепади геомагнітних коливань, на наступні дати можливого загострення у здоров’ї і самопочутті.
Оскільки першу хвилю геомагнітних збурень (амплітудою 3−4 бали) за цими прогнозами ми пережили 2−3 вересня, на ній зупинятися не будемо. Наступна атака коливань також розтягнеться на два дні — 11−12 вересня. Обидві сягатимуть трьох балів, але випадуть на вихідні, коли є можливість відіспатися і більше відпочивати. Пік збурень орієнтовно повинен припасти на ранок неділі, 12 вересня.
Найтривалішим ударом місяця має стати геомагнітне загострення з 18 по 21 вересня 2021 р. Дати удару можуть зміститися на день-два, але сила збурень не повинна перевищити п’ятьох балів. До них метеозалежним людям необхідно буде підготуватися заздалегідь. Їм варто запастися лікарськими препаратами, більше відпочивати, не нервувати і, за можливості, залишатися вдома. Люди можуть відчувати головні болі, скачки тиску, прискорене серцебиття, тахікардію, дратівливість, агресію або апатію, втрату апетиту і безсоння, загострення хронічних захворювань. У людей з проблемами серця може підвищитися ризик інфарктів та інсультів.
Допоможуть легше пережити ці напружені дні й дотримання таких порад фахівців:
- напередодні варто більше гуляти на свіжому повітрі та раніше лягати спати;
- не нехтувати ранковою руханкою;
- на ці періоди не планувати важливих енерговитратних справ, що вимагають підвищених фізичних або емоційних затрат;
- носити зі собою потрібні лікарські препарати (в першу чергу від підвищеного тиску і головних болів, можна також прийняти аспірин і просту аскорбінку — для стабілізації стану крові);
- обмежити вживання алкоголю, кофеїну і тютюну, шкідливої їжі (насамперед — смажених і жирних страв).
Боротися з панічними настроями за допомогою позитивних вражень: подивитися веселий фільм, послухати улюблену музику, зайнятися медитацією тощо.
По материалам: Высокий Замок