Грибники, які минулими вихідними поїхали у Карпати, мали сатисфакцію
Ціле літо любителі «тихого полювання» чекали їх з нетерпінням. А вони цього року вперто відмовлялися вилазити з-під землі. Навіть жителі карпатських сіл були заскочені: не те що білих не було, навіть козарі «забастували». Та що козарі, мухомори й ті не росли.
Одне слово, діялося щось незрозуміле і загадкове. Місцеві скаржилися, що цього літа грибів ще не їли. Раніше, у липні, коли ходили «на ягоди» (чорниці), по дорозі знаходили з десяток-другий білих. Тож завжди мали на вечерю смачну мачанку чи грибну юшку. А цього року «як відрізало». Припускають, літніх грибів не було через холодну весну, яка затягнулася аж на пів літа.
І ось нарешті після рясних злив та довгоочікуваної спеки гриби, які явно засиділися у землі, полізли назовні. Грибники, які минулими вихідними поїхали у Карпати, мали сатисфакцію. Усі грибочки як намальовані — гарненькі, молоденькі і майже не хробачливі. Йдеш своїми грибними місцями і не можеш натішитися: як не білий, то козар. Щоправда, аби їх знайти, треба добряче «накланятися», але карпатські красені того варті. Де-не-де ще є чорниці, вже вродила малина, можна підкріпитися — і далі на пошуки.
У нинішній ковідний час, коли поїхати на традиційні літні курорти проблематично і небезпечно, усім раджу рідні Карпати. Кращого активного відпочинку годі придумати.
Читайте також: «Якось на одній купці зібрав 20 „баранячих головок“. Росли, як копичка сіна…»
По материалам: Высокий Замок