У Славському фестивалили понад 10 тисяч осіб
Відгуляли, відтанцювали, поласували місцевими смаколиками і привезли додому гори вражень. Справжній український фестиваль просто неба відбувся цими вихідними у Карпатах — «Славсько ФАНК».
Яскраві водоспади хітів незрівнянної краси, екстравагантні вишиті костюми і феєричні кліпи, зняті на лоні карпатської природи, — це все про українську музику 60−70-х. Фестиваль зібрав плеяду українських виконавців. На головній сцені виступали «Воплі Відоплясова», LATEXFAUNA, Зіновій Гучок, Степан Гіга, Our Atlantic, ВІА «Кобза», Василь Зінкевич, ВІА «Арніка», Dj C.J. PLUS -DJ Max Naumenko, а також народні колективи. Проєкт «Славсько ФАНК» реалізовано у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Державного агентства розвитку туризму.
— Новинкою теперішнього фестивалю стало облаштування гастрономічного містечка «Фуд-Корд» поруч зі співочим полем та проведення симпозіуму відомих скульпторів, роботи яких прикрасили центральну алею. За попередніми підрахунками, фестиваль відвідало понад десять тисяч осіб! — розповів голова Славської ОТГ Володимир Бега.
Тут ще й можна було спробувати навиків традиційних бойківських ремесел: гончарства, виготовлення декоративних свічок. Також гості активно проводили свій фестивальний час за стрільбою з лука. На кожному з майстер- класів інструктори пояснювали і показували, як творити.
За давньою українською традицією, жодне свято не відбувалося без ярмарку. «Славсько ФАНК» не став винятком. Гості могли придбати різноманітні речі на свій смак: від авторського традиційного намиста до сучасних українських коміксів.
І, звісно ж, який же фестиваль без гостини. Цього разу на фуд-зоні фестивалю можна було скуштувати різноманітні страви від Street Food So Good Festival. Гості смакували просто неба під драйвову музику порося на рожні, банош, шашлик, маринований у коноплі, м’ясо на мангалі, рульку, куліш, плов, італійську піцу, крильця баффало, польський бігос… Усі отримали масу смачних вражень!
Місцеві майстрині також частували гостей стравами бойківської кухні. І гості переконалися: традиційні бойківські страви — смачні і ситні.
Знайомимося з однією із місцевих господинь. Це Оксана Винник, яка працює директором комунального закладу «Публічна шкільна бібліотека Славської селищної ради». Пані Оксана теж займається туризмом, приймає відпочивальників. А найголовніше — знає багато автентичних бойківських рецептів, часто готує за ними страви, які смакують гостям, котрі навідуються до туристичного Славського. Це і традиційна грибова юшка, у складі якої має бути багато грибів, і серед них неодмінно білі. У карпатському грибному краї кожна господиня має свій рецепт. Пані Оксана поділилася з нами рецептом, який їй передала ще бабуся. Також бойки готують багато страв із борошна, картоплі, сиру, зелені. Страви доволі прості, але неймовірно смачні.
Грибова юшка
100 г сушених (серед них і білих) грибів, 1 морквина, 2 ст. ложки борошна, 0,5 склянки сметани, 2 ст. ложки олії, сіль і перець — до смаку, пучок зелені — для прикраси.
Замочити сушені гриби і залишити на ніч. Зварити гриби, відкинути їх на друшляк і нарізати.
Нарізані гриби знову кинути у воду. Поки вони киплять, 2 ложки борошна збити зі сметаною та влити у юшку. Варити 10 хвилин.
Окремо спасерувати на пательні упродовж 3−5 хв натерту моркву і теж влити у юшку.
Варити ще 10 хв.
Скуштувати на смак, посолити і поперчити.
Готова грибна юшка має настоятися хоча б 10 хвилин.
Прикрасити юшку зеленню і подавати.
Лиганці
3 кг картоплі, 2 яйця, 1 ст. ложка картопляного крохмалю, сіль — до смаку, 500 г сиру, 3 зубчики часнику, 1 цибулина, кріп, 2 яйця; шкварки зі 100 г сала і 1 цибулини.
Зварити очищену картоплю. Ще гарячою змолоти на м’ясорубці.
Додати на 3 кг картоплі 2 яйця, солі — до смаку і картопляний крохмаль.
Замісити тісто, щоб не прилипало до рук.
Зробити валик, нарізати його ножем на зразок круглих вареників.
Всередину покласти сир, можна сир із кропом або часником, сир з яйцями.
З них сформувати круглий вареник, варити у киплячій солоній воді 3 хв.
Подавати зі шкварками і підсмаженою цибулею.
Читайте також: Чудова рослина — ожина
По материалам: Высокий Замок