itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
ГУР не має інформації, хто перебував на борту Іл-76 (відео)

У Головному управлінні розвідки Міноборони заявили, що "не мають достовірної та вичерпної інформації" з приводу того, хто саме перебував і в якій кількості" на борту збитого на Бєлгородщині російського літака Іл-76.

І підвердили, що сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся.

Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених. 

Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну, заявляють у Головному управлінні розвідки. 

Тим часом у Повітряних силах України ЗСУ впевнені, що українських військовополонених не було на борту збитого  Іл-76. Про це повідомили джерела видання NV.ua.

Кілька разів на день цим літаком Іл-76 підвозять боєприпаси на фронт. Це їхній перевірений маршрут, яким вони щонайменше тричі на день підвозять не тільки боєприпаси, а й С-300. Ми впевнені, що полонених там не було.

Тим часом росЗМІ викладають у мережу відео з місця падіння літака. На уламках видно велику кількість отворів, що характерно для ураження зенітною ракетою. Водночас на полі НЕ має тіл загиблих – у кадр потрапляє лише один-два трупи. Це ставить під сумнів заяви російської пропаганди про те, що Іл-76 перевозив українських бранців. 

По материалам: Подробности