itemscope itemtype=”http://schema.org/ImageObject”>
Відпустка для вагітних: Рада ввела нові правила для жінок

Відпустка для вагітних: Рада ввела нові правила для жінок
Марина Гаврильченко

Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає можливість для вагітних самостійно вирішувати, коли брати відпустку. Про зміни – у матеріалі "Подробиць".

Згідно з документом, жінки зможуть самі визначати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Таким чином, тепер жінки мають можливість йти у відпустку пізніше, ніж за 70 днів до очікуваної дати пологів, якщо немає медичних протипоказань.

Також жінки можуть переносити дні відпустки, встановлені законом, на післяпологовий період.

"Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі, якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме "стандартний" розподіл днів відпустки до та після пологів", – розповіла Марина Бардіна, ініціаторка документа, народна депутатка від "Слуги Народу".

Так, загальна тривалість декретної відпустки не повинна перевищувати сумарно 126 календарних днів та 140 календарних днів – у разі народження двох або більше дітей чи ускладнення пологів.

Читайте также:  Зеленський зібрав Ставку: що обговорювали

Варто зауважити, що раніше вагітних жінок обов'язково відправляли у відпустку, і вони не могли приймати рішення самостійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал  та дізнавайтесь про всі новини в Україні першими.  

По материалам: Подробности