Кабмін заборонив українським спортсменам брати участь у змаганнях з росіянами та білорусами

Українським спортсменам не можна буде брати участь у змаганнях, де будуть представлені атлети з росії чи білорусі. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

Рішення уряду поширюється на усі змагання, включно з відбірковими стартами на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі.

На засіданні Уряду ухвалене протокольне рішення за пропозицією колеги Гутцайта про те, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях [на Олімпіаду-2024] тільки там, де нема росіян. Відповідно, участь поза межами цих критеріїв може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної.

Детального роз'яснення, як діятиме заборона уряду, немає. На одному й тому ж старті можуть проходити змаганнях в особистих та командних стартах – невідомо, чи поширюватиметься заборона на увесь турнір.

Що робити самим спортсменам? Знаєте, я нікому не побажаю… Учора був на черговому похороні свого доброго знайомого, який віддав понад 20 років легкій атлетиці, і загинув на Харківському напрямку. І в якого залишилося троє дітей. Він добровільно пішов на другу війну. І прослужив він не на кухні, якщо можна так сказати. Тобто він був у бойових підрозділах.

Читайте также:  Дело Шеремета: Подозреваемой изменили меру пресечения

 

Так от я хочу сказати нашим колегам-спортсменам, які переживають, що через заходи МОК та допущення росіян чи білорусів до змагань, а відповідно українці не зможуть взяти участь, що поламається кар'єра чи щось інше. Зате залишиться життя ваше і ваших дітей.

По материалам: Подробности