Кому перерахують пенсії у квітні: яким категоріям пощастить

У 2023 році 1 квітня в Україні відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють. Про це заявила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі національного телемарафону.

У квітні й липні набувають чинності окремі норми постанови Кабінету міністрів щодо індексації пенсій. 

З 1 квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють, а з 1 липня пенсії будуть індексовані, зокрема, для державних службовців, працівників місцевих органів влади, науковців та інших категорій громадян.

За її словами, з 1 квітня заплановано перерахунок пенсій для пенсіонерів, що працюють, але йдеться саме про перерахунок, а не про індексацію, оскільки індексація – це інструмент підвищення доходу найменш захищеної категорії громадян, яка не має зазвичай уже інших джерел доходу, крім пенсій, які сплачуються від держави.

На відміну від них ті пенсіонери, які ще працюють, мають додаткове джерело надходжень у вигляді заробітної плати, і це дозволяє краще самостійно себе забезпечувати.

Вона зауважила, що перерахунок здійснюється з урахуванням того трудового стажу, який пенсіонери отримали, починаючи з попереднього перерахунку таких пенсій.

Марчак навела приклад перерахунку: 

…Якщо пенсіонер вийшов на пенсію у 2021 році, але продовжує працювати та в нього за останні два роки відбулося збільшення страхового стажу на 24 місяці, то така людина зараз отримає перерахунок пенсії з оновленого страхового стажу, що впливає на розмір пенсії. Це все індивідуально.

По материалам: Подробности