itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Литва визнала примусове вивезення українців до росії депортацією

У четвер, 16 червня, Сейм Литви визнав примусове вивезення громадян України до посії депортацією українського народу. Литовський парламент закликав світову спільноту також визнати депортацію українців і домагатися відповідальності за злочини.

Про це повідомляє Delfi.

Парламент 50 голосами "за" прийняв резолюцію про депортацію українського народу.

Сейм Литви визнав, що повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, а також примусове вивезення громадян до росії або на тимчасово контрольовані території є депортацією українського народу.

У резолюції йдеться, що більше мільйона громадян України були вигнані зі своїх будинків і примусово депортовані в росію, щоб знищити українську ідентичність. При цьому наголошується, що також було депортовано 200 тисяч дітей.

Парламент закликав, щоб геноцид українського народу був зупинений правовими засобами, а депортованим людям були створені умови для повернення в Україну або виїзду в іншу безпечну країну.

"Сейм упевнений, що справедливість восторжествує тільки тоді, коли до кримінальної відповідальності будуть притягнуті керівники росії, інші високопоставлені організатори злочинів і безпосередні виконавці військових дій і депортації українського цивільного населення", – йдеться в документі.

По материалам: Подробности