itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Шольц зробив заяву про вступ України до ЄС

Канцлер Німеччини Олаф Шольф заявив, що Єврокомісія до кінця червня оцінить запит України на членство в Європейському союзі. Про це повідомляє "Інтерфакс".

Україна запросила членство у Європейському союзі. Комісія перед Європейською радою, ймовірно, наприкінці червня дасть свою оцінку запиту.

У квітні глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн також заявляла, що українську заявку розглянуть влітку, хоча "зазвичай минають роки, перш ніж Єврорада приймає заявку на членство".

Канцлер Німеччини також процитував президента Франції Емманюеля Макрона, який говорив, що вступ до союзу є тривалим процесом, який займає роки. Макрон при цьому заявив:

Україна завдяки своїй боротьбі та мужності вже є ключовим членом нашого союзу.

Одразу після початку російського військового вторгнення Україна подала заявку на вступ до ЄС.

9 травня країна передала союзу другу, останню частину анкети-опитувальника, яку необхідно заповнити для набуття статусу кандидата на членство в ЄС. У цьому документі Україна оцінювала відповідність українського законодавства до європейського. 

Нагадаємо, що вже в червні 2022 року Україна може отримати статус країни-кандидата на вступ до Європейського союзу. Але рішення має прийматися одноголосно. Про це заявив глава представництва ЄС Матті Маасікас.

Читайте также:  В Украине отработали имитацию отсутствия транзита российского газа

Нагадаємо, що раніше Зеленський і Шольц висунули умову для відновлення мирних переговорів з росією.

По материалам: Подробности