Запаси фізичного золота у російських банках наприкінці 2024 року різко скоротилися. Про це повідомило видання РБК, посилаючись на дані Центробанку росії.
Згідно зі статистикою, на 1 січня 2025 року залишки на рахунках російських банків з обліку дорогоцінних металів та каміння впали до 325,4 мільярда рублів. У перерахунку на золото це 38,1 тонни — найнижчий показник з липня 2022 року.
За даними ЦБ рф, у 2024 році у грошовому вираженні залишки на рахунках обліку дорогоцінних металів скоротилися на 23,6%, але у перерахунку на фізичне золото спад склав 46,4%, або понад 33 тонни.
Це найбільше зниження запасів з 2020 року, коли на тлі кризи та пандемії обсяг дорогоцінних металів у банках у перерахунку на золото зменшився на 34,5 тонни.
Читайте також
З Банку Англії забрали 8 тисяч золотих злитків
Експерти пов'язали зниження запасів з тим, що у росії встановлено високу ключову ставку, а ціни на золото б'ють рекорди.
Скільки російських банків зараз оперують фізичним золотом, невідомо. До лютого 2022 року серед лідерів були "Сбербанк", "ВТБ", "Газпромбанк", "Россельхозбанк", "Открытие", "Совкомбанк" і "Промсвязьбанк".
Джерело РБК у банку з топ-50, який проводить операції з золотом, заявило, що через підвищення Центробанком ключової ставки змінилася поведінка клієнтів. Замість кредитних коштів клієнти вважають за краще використовувати власні, продаючи золото з металевих рахунків.
Запаси золота у російських банків впали до мінімуму 2022 року
За даними Всесвітньої ради із золота (World Gold Council), ціни на золото впродовж 2024 року 40 разів оновлювали рекорд. Станом на 11 лютого 2025 року золото коштувало понад $2900 за унцію.
Зростанню котирувань сприяє високий попит з боку центробанків країн, що розвиваються, а також приватних та інституційних інвесторів.
У разі продовження тарифних воєн США з іншими країнами вартість золота у найближчі місяці може сягнути $3-3,3 тис. за унцію, прогнозують аналітики.
По материалам: Подробности