МВС показало тисячі кримінальних справ про Голодомор

Міністерство внутрішніх справ України спільно з Музеєм Голодомору завершило оцифрування та оприлюднення тисяч архівних кримінальних справ, пов’язаних із подіями Голодомору 1932–1933 років. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

На електронній мапі вже доступні фотокопії понад тисячі архівних справ, а також інформація про документи, які були знищені у 1956 році. Ці матеріали розкривають масштаби злочинів, механізми їх вчинення та спростовують міфи радянської пропаганди про «неврожай» і «перегини на місцях».

Документи свідчать, що найгостріший період геноциду припав на весну 1933 року. У той час люди, доведені до відчаю, змушені були вдаватися до некрофагії та канібалізму.

Сьогодні о 16:00 в Україні відбудуться загальнонаціональна акція «Запали свічку» та хвилина мовчання в пам’ять про мільйони жертв Голодомору та штучних голодів.

Що таке Голодомор

Голодомор 1932–1933 років — це штучно організований голод, який спричинив багатомільйонні жертви серед селян України. За різними оцінками, від голоду загинули близько 7 мільйонів людей. Цей злочин визнано актом геноциду, організованим радянським режимом з метою знищення українського народу та придушення спротиву тоталітарному режиму.

У 2006 році Україна офіційно визнала Голодомор геноцидом. Згодом це рішення підтримали парламенти багатьох країн світу, зокрема США, Канади, Польщі, Литви, Німеччини, Франції, Великої Британії та інших. У 2022–2023 роках процес визнання Голодомору активізувався, і його геноцидний характер визнали Європарламент та ПАРЄ.

По материалам: Подробности