Сенат США не підтримав розгляд резолюції проти списання з України боргу в розмірі $4,65 млрд — половини кредиту на $9,3 млрд, виділеного Києву як економічну допомогу. Списати ці кошти пропонує адміністрація президента США Джо Байдена.
Сенатор-республіканець Ренд Пол, який неодноразово виступав за скорочення допомоги Україні, домагався проведення голосування в Конгресі з цього питання. Він закликав "завадити адміністрації Байдена покласти відповідальність за борг України на американський народ".
За обговорення мали проголосувати обидві палати Конгресу. Однак у верхній палаті — Сенаті — розгляд резолюції проти списання боргу Україні підтримали лише 37 сенаторів, проти виступив 61. Трансляцію засідання вів C-SPAN.
У листі адміністрації Джо Байдена Конгресу від 18 листопада, який наводить Bloomberg, йдеться, що списання боргу "відповідає національним інтересам США та їхніх партнерів щодо ЄС, G7 та НАТО". Речник Держдепу Меттью Міллер напередодні, 20 листопада, пояснив, що можливість списати ці позики передбачено американським законодавством.
У Конгресу є можливість ухвалити резолюцію про незгоду, щоб скасувати це списання.
Кредит на $9,3 млрд передбачено пакетом законопроектів про постачання зброї та іншої допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд, затвердженим Конгресом у квітні. З них на допомогу Києву було виділено $61 млрд. Документ передбачав, що якщо конгресмени не заперечуватимуть, адміністрація Джо Байдена має право списати половину боргу.
13 листопада держсекретар США Ентоні Блінкен після зустрічі у Брюсселі з генсеком НАТО Марком Рютте також заявив, що Білий дім має намір передати Україні "кожний долар" зі схвалених Конгресом коштів до 20 січня.
По материалам: Подробности