У Секторі Газа озброєні мародери напали на колону з понад 100 вантажівок ООН, які везли гуманітарну допомогу, зокрема продовольство. Про це повідомило у соцмережі Х агентство ООН у справах палестинських біженців (БАПОР).
За інформацією агентства, було "жорстоко розграбовано" 97 машин, деяких водіїв застрелили, а частина транспортних засобів зазнала значних пошкоджень.
Напад стався в суботу, 16 листопада, після того, як вантажівки проїхали через контрольно-пропускний пункт "Керем-Шалом", що контролюється Ізраїлем, на кордоні з південною частиною Гази.
Зі 109 вантажівок до місця призначення дісталося лише 11, розповіла The New York Times представниця агентства Луїза Вотеррідж. Щоб зупинити та пограбувати, нападники прострелили шини машин.
БАПОР досі уточнює інформацію про те, скільки саме людей стали жертвами і які травми отримали члени конвою. Атаку на конвой назвали найбільшою з подібних із початку війни.
Напередодні, 18 листопада, джерела телеканалу Al Aqsa повідомили, що в анклаві під час операції було вбито понад 20 учасників злочинних угруповань, які займалися пограбуванням вантажівок з гуманітарною допомогою. Органи безпеки Гази планують продовжувати операції з виявлення та затримання угруповань, причетних до крадіжки вантажівок з гуманітарними вантажами.
Читайте також
Катар під тиском США погодився вислати лідерів ХАМАСу — FT
На початку листопада Ізраїль відкрив третій контрольно-пропускний пункт "Кіссуфім" для поставок Сектору Газа гуманітарної допомоги. Наприкінці жовтня керівництво Всесвітньої продовольчої програми ООН та Дитячого фонду організації (ЮНІСЕФ) у приватному порядку звернулося до прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу з проханням налагодити координацію доставки гуманітарної допомоги до Сектору Газа.
За даними ООН, у секторі Газа з жовтня 2023 року загинуло щонайменше 312 гуманітарних працівників, з них 230 — співробітники ООН. При цьому на сьогоднішній день обсяг допомоги, що надходить до сектору Газа, впав до найнижчого рівня за рік, зазначає ООН. У вересні в організації заявили, що Ізраїль заблокував половину поставок гуманітарної допомоги на північ Гази.
Наприкінці жовтня парламент Ізраїлю заборонив роботу місії ООН на своїй території.
По материалам: Подробности