itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
Росіяни спустили нечистоти з відстійників цукрового заводу в Тьоткіно в річку Сейм, звідки вона потрапила до Десни. Основна концентрація отруєної води ще знаходиться в Чернігівській області між селами Остер та Максим, але перші ознаки забруднення вже помічають у Київській області.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак.
"У річці Сейм після забруднення органічною речовиною зменшився кисень, був замор риби та інших біоресурсів. Але це не вся річка — це територія з витоку з Тьоткіно і до впадіння в Десну. Та вода буде потроху підходити до нас, і вимивати забруднену воду через Десну в Дніпро, де вона розбавиться…
Ми щоденно відбираємо проби, дивимося за аналізами. Ми звернули увагу на те, що там немає ні пестицидів, ні важких металів, ні легких органічних сполук. Тобто забруднення виявилося органічним через те, що підвищений вміст хімічного споживання кисню і нижче норми вміст самого кисню у воді, що й призвело до замору риби.
На супутникових знімках на цукровому заводі в Тьоткіно видно, що відстійники були повні з водою, а вже на початку серпня відстійники були порожні. Тобто можна зробити висновки, що нечистоти потрапили в річку Сейм. І далі по течії вони перейшли в Україну…
На сьогоднішній день забруднення дійшло до 336 кілометра від впадіння в річку Десна. Це вже воно потрапило в Київську область між селами Літки та Рожни. Але основна концентрація ще знаходиться в Чернігівській області між селами Остер та Максим. Але перші ознаки забруднення ми вже помічаємо в Київській області…
Як і прогнозував Укргідрометцентр, від 14 до 16 вересня отруєна вода має досягти Київської області та питних водозаборів. Так воно і відбувається.
За словами директора Київводоканалу, хвилюватися мешканцям Києва не варто. У п'ятницю приїхало з-за кордону додаткових 120 тонн активованого вугілля, яке будуть використовувати додатково в очищенні води. Поставлені додаткові бони, віхи, реагенти. Тобто вони можуть забрати і запах, і органічну речовину. Тобто мешканці Києва будуть забезпечені питною водою відповідно до санітарних нормативів якості", — розповів Ігор Гопчак.
По материалам: Подробности