itemscope itemtype=»http://schema.org/ImageObject»>
У військовослужбовців, які беруть участь у захисті країни на фронті, часто відбуваються зміни в особистому житті, включаючи сімейні обставини. Деякі з цих змін можуть надати підставу для звільнення з військової служби.
Тетяна Козян, юрист, що спеціалізується на практиці військового права, роз'яснила у коментарі для "РБК-Україна", які саме сімейні обставини можуть слугувати підставою для звільнення з лав Збройних сил України.
Коли військові мають право звільнення зі служби
Відповідно до статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу", однією з підстав для звільнення від військової служби є сімейні обставини, як вказала юрист.
Згідно з цим законом, військовослужбовці, які проходять строкову військову службу, можуть подати на звільнення у зв'язку зі зміною сімейних обставин або у випадку, коли виникає право на відстрочку або звільнення через зміну цих обставин.
Відповідно до Постанови № 413 від 12.06.2013 року, військовослужбовці, крім призовників і військовослужбовців строкової військової служби, а також особи рядового і начальницького складу, за їхнім бажанням можуть бути звільнені з військової служби через певні сімейні обставини та інші поважні причини:
Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються:
Як звільнитися з військової служби за сімейними обставинами
- Подати рапорт командиру частини з вказання підстав для звільнення;
- Додати належним чином завірені документи, що підтверджують сімейну обставину, яка дає право на звільнення;
- Отримати наказ про звільнення з військової служби.
Нагадаємо, студентам в Україні надається можливість отримати відстрочку від мобілізації, проте це не поширюється на всі категорії студентів і залежить від конкретних умов.
По материалам: Подробности