Кулеба пояснив, які мирні плани готова обговорювати Україна (відео)

Україна не відкидає мирних переговорів з росією, якщо мова не йтиме про заморожування конфлікту чи територіальні поступки. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю CNN.

На запитання журналістки Крістіани Аманпур, як він ставиться до закликів до припинення війни та початку мирних переговорів з росією, зокрема, до ініціатив президента Бразилії, український дипломат заявив, що Україна "вітає будь-яку спробу встановити мир, звідки б вона не виходила", однак така ініціатива має відповідати двом вимогам.

Перше, там не повинно бути умов, що Україна поступається якимись своїми територіями на користь Росії в обмін на закінчення війни, оскільки це ніколи не спрацьовувало раніше і не спрацьовуватиме в майбутньому. І друге – конфлікт не повинен стати "замороженим".

Україна готова обговорювати будь-який мирний план, який не передбачає заморожування конфлікту чи територіальні поступки, наголосив Кулеба.

"Якщо президент (Бразилії – ред.) Лула да Сілва хоче зробити політичну інвестицію в коаліцію групи країн, які готові просувати мир із повною повагою до цих двох принципів – ми готові говорити з ними. Але якщо він спробує відійти від цих принципів, ми будемо негайно публічно реагувати.

Читайте также:  У Польщі підстрелили українця за напад на поліцейських з ножем

“Any peace plan that does not lead to freezing the conflict or Ukraine ceding territory to Russia, we are ready to discuss,” says Ukraine’s FM @DmytroKuleba, suggesting Lula’s peace plan might fall short. “What is at stake here is… the secure, safe future of our people.” pic.twitter.com/davc27jM4N

— Christiane Amanpour (@amanpour) April 25, 2023

Нагадаємо, на початку квітня президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва запропонував Україні відмовитись від окупованого Криму для припинення війни. 

По материалам: Подробности