itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Доплата за понаднормовий стаж: від яких чинників залежить розмір

У Пенсійному фонді розповіли, від яких факторів залежить розмір доплати за понаднормовий стаж. Основними чинниками є тривалість страхового стажу та розмір пенсії. Про це повідомляє пресслужба ПФУ.

Так, надбавка обчислюється за формулою закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Законом визначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії. Але розмір надбавки повинен бути не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком (не більше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Також у ПФУ навели приклад обчислення:

Розмір пенсії жінки, обчислений за формулою з урахуванням страхового стажу 45 років 7 місяців, становить 2800 грн. Вона має 15 років стажу понад 30 років. За 15 років понаднормового стажу до пенсії нараховується доплата в розмірі 15%. Оскільки розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого стажу та заробітку (2800 грн) перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (2027 грн), то доплата обчислюється з такого прожиткового мінімуму.

Читайте также:  росія зробила невдалі спроби наступу під Харковом та Донецьком - Генштаб

Отже, розмір доплати за понаднормовий стаж – 304,05 грн (2027,00 грн х 15%, де: 2027,00 грн – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.07.2022).

Якщо розмір пенсії, обчислений за формулою, не перевищує прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, то розмір доплати визначається виходячи з обчисленої пенсії.

Також у ПФУ зазначили, що пунктом 41 "Прикінцевих положень закону" збережено право на встановлення доплати за понаднормовий стаж у чоловіка понад 25 років, у жінки – понад 20 років, якщо їм пенсії призначені до 01.10.2011 та вони не перераховувалися з урахуванням заробітної плати, набутої після призначення пенсії.

По материалам: Подробности