itemscope itemtype=’http://schema.org/ImageObject
Українці знову зможуть купувати готівкову валюту: названа дата

Національний банк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Очікується, що відновлення продажу готівкової валюти банками сприятиме зменшенню можливостей для функціонування ринку нелегальних валютообмінних операцій та відповідно зниженню ризиків для громадян.

Водночас для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальним обсягом купівлі нею готівкової іноземної валюти та обсягом її продажу. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Додатково Національний банк визначив особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами, зокрема, курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції.

Курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

В НБУ звернули увагу, що продаж безготівкової валюти банками клієнтам – фізичним особам і надалі заборонений.

Читайте также:  З грудня у Бахмуті загинуло 20 тисяч окупантів - Білий дім

Крім того, з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон, Національний банк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

По материалам: Подробности