Міністерство охорони здоров’я України продовжує отримувати медичну гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів. Сьогодні це — «швидкі» від Швейцарської агенції розвитку та співробітництва посольства Швейцарії в Україні: дві автівки «Тойота» та п’ять автівок марки «Mercedes-Benz 519», що укомплектовані наборами необхідного медичного обладнання.
Автомобілі швидкої допомоги передадуть медичним закладам Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Одеської областей для надання невідкладної допомоги постраждалим. Більшість областей – прифронтові, а отже потерпають від постійних обстрілів та мають критичний стан дорожньої інфраструктури. Передані автівки дозволять забезпечити евакуацію поранених та хворих у цих регіонах та підтримають швидку та якісну роботу медичних працівників.
Загалом у 2023 році Швейцарія передала Україні вже 25 автівок швидкої медичної допомоги.
«Ми працюємо над тим, щоб українці в будь-якому регіоні були забезпечені якісною, доступною та безоплатною медичною допомогою. Щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за те, що вони продовжують поповнювати та оновлювати парк “швидких”. Найближчим часом ці автівки будуть відправлені в регіони, де наразі в них є найбільша потреба, і допоможуть нашим героїчним медикам рятувати життя людей», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич під час передачі автівок.
«Я сподіваюся, що ці автомобілі швидкої допомоги полегшать роботу медичних працівників, а у деяких випадках зможуть зробити її більш безпечною. Їх віддана робота рятує життя українців щодня. Тому для мене велика честь сьогодні — передати медикам “швидкі” та особисто познайомитися з цими відважними людьми, які багато працюють для надання медичних послуг найбільш незахищеним українцям», — зазначив посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, загалом з початку повномасштабної війни знищено або пошкоджено 480 автівок швидкої медичної допомоги.
Нагадаємо, МОЗ отримало автівки швидкої медичної допомоги від британського фонду.
Источник: МОЗ