У Вознесенській багатопрофільній лікарні, що на Миколаївщині, встановили сонячні панелі з системами збереження енергії. Такі сонячні панелі накопичуватимуть енергію та забезпечуватимуть медзаклад електроживленням, що особливо важливо у разі аварійних відключень електроенергії. Загальна потужність сонячної станції складає 28 кВт.
Цього достатньо, аби в разі знеструмлення покрити потребу в електроенергії для операційних, реанімацій, а також заживити критично важливе обладнання.
Лікарня обслуговує близько 200 тисяч українців. Сонячне обладнання дозволить забезпечити безперебійну роботу медзакладу в разі надзвичайних ситуацій чи блекаутів.
«Вже понад півтора року росія бомбардує українські міста та загрожує цивільній інфраструктурі України, в тому числі й медичній. Через щоденні атаки ворога на енергетичну систему України найбільш вразливими є саме лікарні. Адже блекаути та аварійні відключення електроенергії завдають великого удару по роботі медзакладів. Попри все, у надскладних умовах наші лікарі продовжують працювати та роблять неможливе, — зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров. — Тому поява кожної такої сонячної системи — це новий крок до енергетичної незалежності та стабільної роботи лікарні. І надалі ми працюватимемо у цьому ж напрямі».
Наразі забезпечення повноцінної роботи медичних закладів під час надзвичайних ситуацій — пріоритет Міністерства охорони здоров’я. Тому зараз у лікарнях, поліклініках та амбулаторіях в різних куточках країни активно ведеться робота з оснащення медзакладів сонячними панелями та генераторами.
Загалом вже близько 40 українських лікарень обладнанні сонячними панелями. Таке обладнання встановлене коштом міжнародних партнерів, благодійних організацій, бізнесу тощо.
Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що сонячною станцією з акумуляторами було оснащено Вишнівську міську лікарню, що на Київщині.
Довідка: сонячні панелі були встановлені коштом компаній «Білдінг Матеріал Груп Україна» та «Іст Енержі Інжиніринг».
Источник: МОЗ